logo
Newsy
AmfiROCK Festiwal
2024-05-22
Skin

Blade Loki otwierają line-up trzeciej edycji AmfiROCK Festiwal


Blade Loki otwierają line-up trzeciej edycji AmfiROCK FestiwalFoto: Facebook / Blade Loki

Poznaliśmy pierwszy zespół, który wystąpi podczas tegorocznej, trzeciej edycji festiwalu AmfiROCK

Skład wydarzenia otwiera formacja Blade Loki, która za sprawą ponad 30-letniej już działalności zapewnił sobie miejsce w czołówce polskiej sceny alternatywnej. Ich twórczość to z jednej strony przewrotne i zaangażowane społecznie teksty, z drugiej - piekielna energia, która od pierwszych sekund uderza do głowy.

Wrocławska grupa powstała w 1992 roku, a 3 lata później ukazał się pierwszy album, “Młodzież olewa”, który zapewnił sobie tytuł ”Debiut roku”. Kolejne wydawnictwa, czyli “Blada płyta” oraz ”Psy i koty”, dały zespołowi przepustkę na Przystanek Woodstock, lecz prawdziwy sukces przyniósł muzykom dopiero czwarty album - "...no pasaran”. Od tego momentu kariera zespołu Blade Loki nabrała porządnego rozpędu.

Grupa posiada na swoim koncie siedem wydanych płyt studyjnych, a dyskografię zamyka krążek “Nie Mów Nikomu” z 2018 r. Rok później wokalistką została Dorota Karasińska.

AmfiROCK Festiwal 2024 - data, line-up, bilety

Trzecia edycja festiwalu AmfiROCK odbędzie się w dniach 6-7 września w Katowicach. Wkrótce kolejne ogłoszenia oraz informacje o biletach.