logo
Newsy
Gardłoryki Festiwal
Black River
2023-02-25
Skin

Black River na festiwalu Gardłoryki 2023


Black River na festiwalu Gardłoryki 2023Źródło: facebook.com/OfficialBlackRiver

Organizatorzy Gardłoryki Festiwal ogłosili kolejnego wykonawcę. Tym razem line-up imprezy zasiliła warszawska supergrupa Black River.

Black River łączy chwytliwość i nośność swoich utworów z ciężkimi riffami i charakterystycznym, drapieżnym wokalem. Niczym Feniks z popiołów zespół powrócił w 2019 r. po prawie dziesięcioletniej przerwie, przynosząc ze sobą trzeci album studyjny “Humanoid”. Tym wydawnictwem kapela udowodniła z rock'n'rollowym przytupem, że ich stoner/hard rockowo-metalowe brzmienie nie straciło na świeżości.

Grupa wystąpiła m.in. na wspólnej trasie z The Sixpounder, Illusion, zagrała na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festival 2021 czy została zaproszona na ubiegłoroczne Rockowisko Zwierzyniec. W 2022 ukazał się czwarty, studyjny krążek “Generation aXe”, na którym znalazło się 10 krótkich, ale bardzo treściwych, autorskich kompozycji. Z bonusów znajdziemy cover The Doors "Break On Through".

Black River tworzą:

  • Maciej Taff - wokal [Geisha Goner, Neolithic, Rootwater]
  • Tomasz “Orion” Wróblewski - bass [Behemoth, Vesania]
  • Dariusz “Daray” Brzozowski - perka [Dimu Borgir, Vader, Hunter, Azarath]
  • Piotr “Kay” Wtulich - gitara [Kayzen, Neolithic]
  • Artur “Art” Kempa - gitara [Wrinkled Fred, Neolithic]

Gardłoryki Festiwal 2023 - data, line-up, bilety

Dziewiąta edycja festiwalu Gardłoryki odbędzie się 24 czerwca 2023 w kompleksie pałacowo-parkowym Las Palace w Chociczy w województwie wielkopolskim. W sprzedaży dostępne są wejściówki w cenie 49 PLN (I pula). Cena obowiązuje do 19 marca lub wyczerpania puli.