logo
Newsy
Pol'and'Rock Festival
Biohazard
2022-11-07
Skin

Biohazard otwiera line-up Pol'and'Rock Festival 2023


Biohazard otwiera line-up Pol'and'Rock Festival 2023Foto: Facebook / Biohazard

Podczas kolejnego, poniedziałkowego wydania audycji Zaraz Będzie Ciemno, prowadzonej przez Jurka Owsiaka, poznaliśmy pierwszy zespół przyszłorocznej edycji Pol'and'Rock Festival. Line-up wydarzenia otwiera legenda amerykańskiej sceny hardcore - Biohazard.

Biohazard to przedstawiciel kultowej szkoły brooklińskiego hardcore-punka. Grupa powstała w 1987 roku w Nowym Jorku i uważana jest za jedną z najgłośniejszych kapel pierwszej połowy lat 90. To również jeden z ważniejszych prekursorów muzyki metalcore, która swój rozkwit przeżyła we wczesnych latach 00’.

Łączenie gatunków, bezpardonowe, rewolucyjne teksty i ciężkie granie - tak w skrócie można opisać działalność Biohazard. Kapela kilkukrotnie zagrała w Polsce, a występ podczas przyszłorocznego Pol'and'Rock Festival na pewno spotka się z gorącym zainteresowaniem. 

Do tej pory Biohazard wydało dziewięć albumów długogrających. Ostatni zatytułowany “Reborn in Defiance” ukazał się w 2012 r.

29. Pol'and'Rock Festival - data, line-up

Kolejna edycja Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 roku na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wstęp na festiwal jest wolny. Wkrótce kolejne ogłoszenia.