logo
Newsy
Pol'and'Rock Festival
Biohazard
2022-11-07
Skin

Biohazard otwiera line-up Pol'and'Rock Festival 2023


Biohazard otwiera line-up Pol'and'Rock Festival 2023Foto: Facebook / Biohazard
Legenda amerykańskiej sceny hardcore to pierwsza, potwierdzona gwiazda przyszłorocznej edycji festiwalu.

Podczas kolejnego, poniedziałkowego wydania audycji Zaraz Będzie Ciemno, prowadzonej przez Jurka Owsiaka, poznaliśmy pierwszy zespół przyszłorocznej edycji Pol'and'Rock Festival. Line-up wydarzenia otwiera legenda amerykańskiej sceny hardcore - Biohazard.

Biohazard to przedstawiciel kultowej szkoły brooklińskiego hardcore-punka. Grupa powstała w 1987 roku w Nowym Jorku i uważana jest za jedną z najgłośniejszych kapel pierwszej połowy lat 90. To również jeden z ważniejszych prekursorów muzyki metalcore, która swój rozkwit przeżyła we wczesnych latach 00’.

Łączenie gatunków, bezpardonowe, rewolucyjne teksty i ciężkie granie - tak w skrócie można opisać działalność Biohazard. Kapela kilkukrotnie zagrała w Polsce, a występ podczas przyszłorocznego Pol'and'Rock Festival na pewno spotka się z gorącym zainteresowaniem. 

Do tej pory Biohazard wydało dziewięć albumów długogrających. Ostatni zatytułowany “Reborn in Defiance” ukazał się w 2012 r.

29. Pol'and'Rock Festival - data, line-up

Kolejna edycja Pol'and'Rock Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 roku na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wstęp na festiwal jest wolny. Wkrótce kolejne ogłoszenia.