logo
Newsy
RóBSzuM Festival
Bartosz "Niedźwiedź" Matuszewski
2023-02-04
Skin

Bartosz "Niedźwiedź" Matuszewski otwiera line-up RóBSzuM Festival 2023


Bartosz "Niedźwiedź" Matuszewski otwiera line-up RóBSzuM Festival 2023Foto: Facebook / Niedźwiedź

Organizatorzy festiwalu RóbSzum ogłosili pierwszego wykonawcę. W połowie czerwca w Międzychodzie wystąpi Bartosz "Niedźwiedź" Matuszewski.

Bartosz “Niedźwiedź” Matuszewski to multiinstrumentalista, kompozytor, producent, autor piosenek, tekstów oraz lider zespołów LiN i anTeny. To także organizator koncertów, związany z gorzowskim klubem MagnetOffOn. W swojej karierze Niedźwiedź grywał w projektach Król (koncertowy), Żółte Kalendarze, Hary Kriszna Fast Food [serio coś takiego było, przypis red.], WTZ, Kawałek Kulki i wielu innych. 

W 2018 roku na RóbSzum miał zagrać zespół LiN. Niestety nie udało się wtedy zebrać całego składu, mimo że płyta “Rad” zrealizowana przez Piotra Pawlaka nadal pozostaje jedną z najlepszych około róbszumowych odkryć. Zamiast tego Bartek przyjechał ze swoim solowym projektem i dał niezły popis możliwości dźwiękowych jednej gitary podpiętej do góry efektów. 

Co słychać w solowych poczynaniach Niedźwiedzia po 5 latach? Tego dowiemy się już w czerwcu podczas RóbSzum 10. Poniżej zapowiedź nadchodzącej płyty.

RóbSzum Festival 2023 - data, bilety, line-up

Jubileuszowa, dziesiąta edycja RóbSzum Festival odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2023 w Centrum Animacji Kultury im. Jana Daniela Janockiego w Międzychodzie.

Wkrótce kolejne ogłoszenia oraz informacje o biletach.