logo
Koncerty
Aviana
2023-01-10
Skin

Aviana na dwóch koncertach w Polsce w 2023


Aviana na dwóch koncertach w Polsce w 2023Foto: Facebook / Aviana

Szwedzka grupa Aviana ogłosiła terminy europejskiej trasy koncertowej. Podczas tournée kapela Joela Holmqvista będzie promować ubiegłoroczny album “Corporation”.

Pochodzący z Metaltown na szwedzkim zachodnim wybrzeżu, Aviana wydali jeden z najbardziej udanych debiutów we współczesnej historii Skandynawii. Mowa o albumie “Polarize” z 2017 roku, na którym znalazło się 10 utworów osadzonych w klimacie nowoczesnego metalcore. Jakiś czas po premierze płyty z grupą pożegnał się wokalista Marcus Vik

Na miejsce Marcusa wskoczył nowy frontman Joel Holmqvist, z którym zespół wydał jeszcze lepsze “Epicenter” w 2019 roku. Niestety, podczas pandemii COVID-19, z powodów prywatnych, szeregi Aviany opuścili niemal wszyscy muzycy poza Joelem. Tym samym zespół przekształcił się w jednoosobowy projekt, zaś Holmqvist nie zamierzał tego zaprzepaścić.

Po trasach koncertowych w Wielkiej Brytanii, UE i Azji z zespołami takimi jak Crystal Lake, Adept, The Word Alive, Make Them Sufferi, Joel udowadnia, że ​​Aviana jest na szczycie kariery.  Nowy album "Corporation”, który jest bardziej zbiorem singli, ukazał się nakładem Arising Empire 3 sierpnia 2022 roku.

Aviana wystąpi w Polsce - daty, bilety

W ramach zapowiedzianej trasy “Corporation Europe Tour” Aviana zagra dwa koncerty w Polsce. Poniżej dokładne terminy:

  • 27 kwietnia 2023 - Poznań - Pod Minogą
  • 28 kwietnia 2023 - Warszawa - Hydrozagadka

Grupa zawita do Polski w towarzystwie zespołów InVisions, Earth Caller oraz Dead Like Juliet. Bilety trafią do sprzedaży 12 stycznia o godzinie 11:00 i będą dostępne u organizatora koncertów - agencji WiniaryBookings.