logo
Koncerty
Aviana
2023-01-10
Skin

Aviana na dwóch koncertach w Polsce w 2023


Aviana na dwóch koncertach w Polsce w 2023Foto: Facebook / Aviana
Wydarzenia odbędą się w ramach zapowiedzianej europejskiej trasy. Kapela Joela Holmqvista będzie promować najnowszy krążek "Corporation".

Szwedzka grupa Aviana ogłosiła terminy europejskiej trasy koncertowej. Podczas tournée kapela Joela Holmqvista będzie promować ubiegłoroczny album “Corporation”.

Pochodzący z Metaltown na szwedzkim zachodnim wybrzeżu, Aviana wydali jeden z najbardziej udanych debiutów we współczesnej historii Skandynawii. Mowa o albumie “Polarize” z 2017 roku, na którym znalazło się 10 utworów osadzonych w klimacie nowoczesnego metalcore. Jakiś czas po premierze płyty z grupą pożegnał się wokalista Marcus Vik

Na miejsce Marcusa wskoczył nowy frontman Joel Holmqvist, z którym zespół wydał jeszcze lepsze “Epicenter” w 2019 roku. Niestety, podczas pandemii COVID-19, z powodów prywatnych, szeregi Aviany opuścili niemal wszyscy muzycy poza Joelem. Tym samym zespół przekształcił się w jednoosobowy projekt, zaś Holmqvist nie zamierzał tego zaprzepaścić.

Po trasach koncertowych w Wielkiej Brytanii, UE i Azji z zespołami takimi jak Crystal Lake, Adept, The Word Alive, Make Them Sufferi, Joel udowadnia, że ​​Aviana jest na szczycie kariery.  Nowy album "Corporation”, który jest bardziej zbiorem singli, ukazał się nakładem Arising Empire 3 sierpnia 2022 roku.

Aviana wystąpi w Polsce - daty, bilety

W ramach zapowiedzianej trasy “Corporation Europe Tour” Aviana zagra dwa koncerty w Polsce. Poniżej dokładne terminy:

  • 27 kwietnia 2023 - Poznań - Pod Minogą
  • 28 kwietnia 2023 - Warszawa - Hydrozagadka

Grupa zawita do Polski w towarzystwie zespołów InVisions, Earth Caller oraz Dead Like Juliet. Bilety trafią do sprzedaży 12 stycznia o godzinie 11:00 i będą dostępne u organizatora koncertów - agencji WiniaryBookings.