logo
Newsy
3-Majówka
Artur Rojek
2022-01-22
Skin

Artur Rojek wystąpi na festiwalu 3-Majówka 2022


Artur Rojek wystąpi na festiwalu 3-Majówka 2022Foto: facebook.com/artur.rojek.official

Organizatorzy wrocławskiego festiwalu 3-Majówka ogłosili kolejnego artystę. Tym razem line-up imprezy uzupełnił Artur Rojek.

Kiedy ktoś wymawia słowa Artur Rojek, to od razu na myśl przychodzi jedna z dwóch rzeczy - Myslovitz albo OFF-Festival. Wokalista, muzyk, ale przede wszystkim dyrektor artystyczny wspomnianego OFF-u urodził się 6 maja 1972 roku w Mysłowicach. Działalność muzyczną rozpoczął jako prowadzący audycję “60 minut”, w której głównie przewijała się muzyka alternatywna z UK. W 1992 powstaje zespół The Freshman, który z czasem zmienia nazwę na Myslovitz. Do 2012 roku Artur Rojek pełnił funkcje gitarzysty, wokalisty, autora tekstów oraz kompozytora.

Wielokrotnie był nominowany do "Fryderyka” oraz zostawał  laureatem nagród w plebiscytach przeprowadzanych m.in. przez pisma Teraz Rock i Machina. W 2005 roku wraz z Katarzyną Nosowską oraz Grabażem napisał utwór "Prosta rzecz”, który stał się hymnem Idea Ekstraklasy. Rok później do życia została powołana pierwsza edycja OFF-Festival.

Opuszczenie szeregów Myslovitz nie sprawiło, że Artur Rojek na dobre porzucił ścieżkę muzyka. 4 kwietnia 2014 nakładem wytwórni muzycznej Kayax ukazał się debiutancki solowy album pt. “Składam się z ciągłych powtórzeń”. We wrześniu tego samego roku płyta osiągnęła status platynowej, natomiast w 2015 roku artysta odebrał za nią “Fryderyka” w kategorii ”Album roku - pop". 13 marca 2020 Artur Rojek wydał drugi solowy krążek zatytułowany “Kundel”. Premierę albumu poprzedziły single "Sportowe życie” oraz "Bez końca".

3-Majówka 2022 - termin, bilety, line-up

Kolejna odsłona festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 1-3maja 2022 we Wrocławiu na urokliwych terenach Pergoli w kompleksie Hali Stulecia. Aktualne informacje dotyczące składu oraz biletów znajdziecie tutaj.