logo
Koncerty
From Today
Artifer
Protect This City
2024-02-03
Skin

Artifer zagra w Polsce. Goście specjalni: From Today, Protect This City, Inverne


Artifer zagra w Polsce. Goście specjalni: From Today, Protect This City, InverneFoto: Facebook / Artifer

Artifer to nowoczesny metalowy zespół z Tallina w Estonii, który łączy elementy metalu, punka i popu, tworząc wysoce zaraźliwe i energetyczne brzmienie. Jego brzmienie jest nieco podobne do takich zespołów jak Beartooth, Tremonti i Dragged Under. Grupa zadebiutowała w 2019 mini wydawnictwem “Desecration EP”. Zespół posiada również na swoim koncie kilka singli, wraz z tegorocznym “OK”.

Dwa koncerty Artifer w Polsce

23 oraz 24 lutego zespół Artifer zagra w naszym kraju dwie sztuki. Na obu wydarzeniach nie zabraknie gości specjalni w postaci polskich reprezentantów metalowego grania. Dokładna rozpiska:

  • 23 luty 2024 - Warszawa - Potok (+ From Today, Inverne)
  • 24 luty 2024 - Kraków - Rust'n'Roll Music Pub (+ Inverne, Protect This City)

Wstęp: 40 PLN (Warszawa) / 30 PLN (Kraków) płatne na wejściu.

Powstały w listopadzie 2016 roku zespół From Today tworzą doświadczeni pasjonaci muzyki, szerzej znanej jako hardcore. Jego członkowie mogą być kojarzeni z takimi projektami jak Dispel the Crowd, Wounded Knee, Street Chaos, Primal Rage oraz Łeb Prosiaka. W marcu 2019 rolę wokalisty na stałe przejął Krzysiek, a we wrześniu kapela weszła do studia i nagrała materiał na debiutancki krążek. Płyta zatytułowana po prostu “From Today” ukazała się 1 stycznia 2020. Oprócz wielu mniejszych koncertów From Today zagrało w 2021 roku na głównej scenie Pol'and'Rock, a w latach 2022-2023 na obu edycjach Frozen Sun Fest.

Inverne to deathmetalowy, gotycko-progresywny zespół z Krakowa. Jego charakterystyczne brzmienie przypisuje się wyszukanym melodiom gitarowym, ciężkim, progresywnym riffom, ciemnym liniom basu, mocnej i selektywnej grze na perkusji, przeplatanej symfonicznymi wstawkami, a przede wszystkim potężnemu kobiecemu wokalowi, który wstrząsa każdą sceną warczeniami i krzykami, by uśpić je delikatnymi brzmi chwilę później. Całość uzupełniają teksty pełne czarownic, wizji, wilkołaków, koszmarnych koszmarów, a także opowieści o gniewie, namiętnościach i pragnieniach.

Muzyka Protect This City łączy ciężkie breakdowny, melodyjne riffy oraz emocjonalną warstwę liryczną. W 2016 roku ekipa zadebiutowała wydawnictwem “For All Those Lost”. EP dobrze przyjęła się na lokalnej scenie, co przysporzyło zespołowi wielu fanów w kraju oraz za granicą. W 2019 roku wydana została kolejna EP-ka "Light//Darkness”, składająca się z 5 utworów. W pierwszej połowie 2023 roku, światło dzienne ujrzał pierwszy długogrający album “In Memory Of Nothing”. Wydawnictwo promowały single “One Step Too Far”, “To Pick Ourselves Up”, “Six Feet Apart” oraz “Don’t Let Me Go”.