logo
Koncerty
Architects
2023-08-21
Skin

Architects, While She Sleeps oraz Loathe zagrają w Łodzi w 2024 [DATA, BILETY]


Architects, While She Sleeps oraz Loathe zagrają w Łodzi w 2024 [DATA, BILETY]Foto: Facebook / Architects

W przyszłym roku do naszego kraju powróci brytyjska formacja Architects. Po udanym koncercie w warszawskiej Progrresji, Sam Carter i spółka raz jeszcze wystąpią przed polską publicznością. Tym razem popularna grupa metalcore zagra 3 lutego 2024 w łódzkiej Atlas Arenie. Kapeli towarzyszyć będą zespoły While She Sleeps oraz Loathe.

Bilety dostępne na platformie eBilet.

Rzadko się zdarza, by zespół w ciągu niespełna roku spotkał się z tak przytłaczającym odbiorem, że z rozmiarów klubowych przeskakuje do halowych. Dla Architects ta sztuka się udała. Brytyjscy rewolucjoniści metalcore'u zaprezentują w Łodzi przeboje z "The Classic Symptom of a Broken Spirit", o której w core'owym światku (i nie tylko) mówili chyba wszyscy. Ten album wzbudził mnóstwo kontrowersji, ale i ekstatycznych opinii, a właśnie w taki sposób można wejść na szczyt.

While She Sleeps jest jednym z zespołów, które spokojnie można podawać za przykład dobrego prowadzenia kariery w metalcore’owym światku. Grają od lat, ich pozycja nie topnieje, a w dodatku muzycznie nie zawodzą. Niezmiennie orbitują dookoła metalcore’owego trzonu, lecz z biegiem lat coraz chętniej dają dojść do głosu innym wpływom, jednocześnie brzmiąc przy tym spójnie, bez utraty na jakości. Bo obecnie wciąż potrafią przywalić, trzasnąć niesamowity breakdown, ale do tego dochodzą świetne melodie, alt-metalowe przebojowe struktury i nawet odrobina nu-metalu. Godny podziwu skład.

Różnorodność ponad wszystko - tak można by opisać muzykę Loathe, w której znajdziecie wszystko. Załoga z Liverpoolu nie gryzie się w język i nie tonuje własnych ambicji. Metalcore'ową tkankę uzupełniają wpływami od shoegaze'u aż po repetytywne drony i w każdej z tych konwencji sprawdzają się wzorowo, jak na zawodowców przystało.