logo
Koncerty
Spiritbox
Architects
2023-08-21
Skin

Architects, Spiritbox oraz Loathe zagrają w Łodzi w 2024 [DATA, BILETY]


Architects, Spiritbox oraz Loathe zagrają w Łodzi w 2024 [DATA, BILETY]Foto: Facebook / Architects
Wydarzenie odbędzie się w ramach europejskiego tournée. Takiego zestawienia nie można przegapić.

W przyszłym roku do naszego kraju powróci brytyjska formacja Architects. Po udanym koncercie w warszawskiej Progrresji, Sam Carter i spółka raz jeszcze wystąpią przed polską publicznością. Tym razem popularna grupa metalcore zagra 3 lutego 2024 w łódzkiej Atlas Arenie i to w nie byle jakim towarzystwie.

Otóż obok Architects wystąpią Kanadyjczycy ze Spiritbox, którzy gościli na tegorocznym Mystic Festival w Gdańsku. Prawdziwe wyzwanie stoi natomiast przed angielskim Loathe, dla którego będzie to pierwsza wizyta w Polsce.

Bilety dostępne na platformie eBilet.

Rzadko się zdarza, by zespół w ciągu niespełna roku spotkał się z tak przytłaczającym odbiorem, że z rozmiarów klubowych przeskakuje do halowych. Dla Architects ta sztuka się udała. Brytyjscy rewolucjoniści metalcore'u zaprezentują w Łodzi przeboje z "The Classic Symptom of a Broken Spirit", o której w core'owym światku (i nie tylko) mówili chyba wszyscy. Ten album wzbudził mnóstwo kontrowersji, ale i ekstatycznych opinii, a właśnie w taki sposób można wejść na szczyt.

Jeśli w ciągu niespełna paru lat od założenia zespołu jesteś na kartach wszystkich metalowych mediów i jeździsz w trasy choćby z Ghost, coś musi w tobie być. Spiritbox rozwijają się w zastraszającym tempie, a końca tego rozwoju nie widać. Czerpią z prog metalu czy nawet post-hardcore'u i metalcore'u, a ich główną siłą pozostaje alt-metalowa przebojowość rodem ze wczesnych lat dwutysięcznych. Wszystkim dowodzi Courtney LaPlante, która dźwiga cały ten sztafaż potężnym głosem oraz równie imponującą charyzmą i mamy komplet.

Różnorodność ponad wszystko - tak można by opisać muzykę Loathe, w której znajdziecie wszystko. Załoga z Liverpoolu nie gryzie się w język i nie tonuje własnych ambicji. Metalcore'ową tkankę uzupełniają wpływami od shoegaze'u aż po repetytywne drony i w każdej z tych konwencji sprawdzają się wzorowo, jak na zawodowców przystało.