logo
Newsy
Architects
2022-10-21
Skin

Architects: premiera albumu "The Classic Symptoms of a Broken Spirit"


Architects: premiera albumu "The Classic Symptoms of a Broken Spirit"Foto: epitaph.com

W dniu dzisiejszym na sklepowe półki wleciał najnowszy, dziesiąty album studyjny zespołu Architects - “The Classic Symptoms of a Broken Spirit”.

Wydawnictwo została wyprodukowane przez Dana Searle'a (perkusja) i Josha Middletona (gitara prowadząca), z dodatkową produkcją Sama Cartera (wokal) w Deacon’s Middle Farm Studios oraz ich własnej siedzibie, Electric Studios w Brighton. Muzycy byli pod ogromnym wrażeniem tego, że w końcu udało im się spotkać razem w studio po tym, jak ich ostatni album “For Those That Wish To Exist” w większości powstawał na odległość ze względu na covidowe ograniczenia. 

Perkusista Dan wyjaśnia, że w rezultacie powstało coś “bardziej wolnego, żartobliwego i spontanicznego”, natomiast frontman grupy, Sam dodaje:

Ten album wydaje się bardziej żywy, bardziej ekscytujący i zabawny – ma tę energię. Chcieliśmy, żeby był bardziej industrialny i elektroniczny.

“The Classic Symptoms of a Broken Spirit” ukazał się nakładem Epitaph Records i znalazło się na nim 11 numerów. Krążek promują single “When We Were Young”, “Deep Fake”, “Tear Gas" oraz “A New Moral Low Ground”