logo
Koncerty
Amon Amarth
2023-02-20
Skin

Amon Amarth zagra w Warszawie w 2023


Amon Amarth zagra w Warszawie w 2023Foto: Facebook / Amon Amarth

Agencja Knock Out Productions ogłosiła letni koncert zespołu Amon Amarth. Szwedzi odwiedzą nasz kraj w ramach trasy promującej dwunasty album “The Great Heathen Army”, który ukazał się 5 sierpnia 2022.

Wydarzenie odbędzie się  6 lipca 2023 w warszawskim klubie Progresja. Bilety trafią do sprzedaży w środę, 22 lutego o godzinie 10:00 i będą dostępne na Knock Out Music Store.

Melodyjni deathmetalowcy z Amon Amarth dzięki szczerości, konsekwencji w działaniu oraz bliskości z fanami osiągnęli sukces na skalę światową. Swoją muzyczną koncepcję, stworzoną w latach 90., udoskonalali w kolejnych latach, a ponieważ ciężka praca koncertowa nie jest im obca, stopniowo zdobywali coraz większe uznanie poza Szwecją, aż końcu odnieśli duży sukces na wymagającym rynku amerykańskim (dwie płyty w Top 20 Billboardu) oraz niemieckim (dwie płyty z rzędu na szczycie zestawienia płyt, "Jomsviking" i "Berserker"). 

Mityczne treści z nordyckimi bogami i bohaterami w tle rozpowszechniają: członkowie założyciele – gitarzysta Olavi Mikkonen, potężny wokalista Johan Hegg i basista Ted Lundström, a wraz z nimi drugi gitarzysta Johan Söderberg  i bębniarz Jocke Wallgren.