logo
Newsy
Spring PROG Festival
2023-02-16
Skin

Amarok na Spring PROG Festival 2023


Amarok na Spring PROG Festival 2023Foto: Facebook / Amarok

Organizatorzy festiwalu Spring PROG Festival ogłosili kolejnego wykonawcę. Tym razem skład uzupełniła formacja Amarok.

Amarok to polski art-rockowy projekt założony w 1999 roku przez gitarzystę, multiinstrumentalistę i wokalistę Michała Wojtasa oraz gitarzystę Bartosza Jackowskiego. Do 2004 roku grupa wydała trzy międzynarodowe albumy, zaś w 2003 roku formacja przekształciła się w solowy projekt Michała. 

Ponad 20-letnie doświadczenie na rynku muzycznym zostało okraszone sześcioma wydawnictwami studyjnymi. W 2017 roku ukazała się płyta "Hunt”, która przyniosła Amarok szeroki rozgłos - zarówno w Polsce jak i za granicą. Przy jej produkcji swoje pięc groszy dorzucili: Colin Bass [Camel] oraz Mariusz Duda [Riverside, Lunatic Soul].

Niezwykle klimatyczna, wyważona i przepełniona floydowską nostalgią muzyka zabiera słuchaczy w podróż do świata dźwięków, wyczarowanych przez duet muzycznych szamanów - Michała i Marty Wojtas. Rok 2019 to nawiązanie współpracy z brytyjskim choreografem Jamesem Wiltonem, czego efektem była premiera piątej płyty "The Storm"

W 2021 roku Amarok powiększył swój skład o dwóch kolejnych muzyków: Konrada Zielińskiego (perkusja) oraz multiinstrumentalistę Kornela Popławskiego. Tego samego roku ukazał się szósty krążek “Hero”.

Spring Prog Festival 2023 - data, line-up, bilety

Druga edycja Spring PROG Festival odbędzie się 22 kwietnia 2022 w MDK “Kazimierz” W Sosnowcu. Aktualny line-up oraz informacje o biletach w osobnym wpisie.