logo
Newsy
Bangarang Festival
Alcoholica
2023-01-08
Skin

Alcoholica na Bangarang Festival 2023


Alcoholica na Bangarang Festival 2023Foto: N.Station - Animation&Design Studio

Stowarzyszenie Dżentelmeni Metalu ogłaszają kolejną kapelę, która wystąpi na tegorocznym Bangarang Festival. Line-up wydarzenie uzupełnia formacja Alcoholica.

Zespół Alcoholica powstał w 2004 roku na Śląsku z myślą o graniu muzyki zespołu Metallica. Nazwa zespołu została wybrana nieprzypadkowo, ponieważ przydomek ten legenda thrash metalu zyskała w pierwszych latach swojej działalności.

Przez trzynaście funkcjonował jako tribute band Metalliki. 20 czerwca 2017 roku grupa wydała swój autorski album pt. “Sub Zero”. Na koncertach zespół łączy autorski materiał z utworami zespołu Metallica, co gwarantuje spory zastrzyk pozytywnej energii.

W grudniu 2022 ukazały się dwa klipy promujące nowy album Alcoholica. Mowa o tytułowym “F.E.A.R” oraz “Eye For An Eye”. Premiera krążka została wyznaczona na koniec stycznia.

Aktualny skład:

  • Wojciech Sasimowski - guitar/vocal
  • Michał Skotniczny - drums
  • Marcin Kędzierski - guitar
  • Michał Flak - bass

Bangarang Festival 2023 - data, line-up, bilety

Czwarta edycja Bangarang Festival odbędzie się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2023 w miejscowości Chwałkowo koło Krobi w województwie wielkopolskim. Aktualny line-up oraz informacje o biletach dostępne w osobnym wpisie.