logo
Newsy
Ministry
2021-08-05
Skin

Al Jourgensen o nowej płycie "Moral Hygiene"


Al Jourgensen o nowej płycie "Moral Hygiene"Źródło: YouTube / Nuclear Blast Records
1 października 2021 ukaże się 15. krążek legendy industrialnego metalu.

Ojciec chrzestny industrialu Al Jourgensen udzielił ostatnio wywiadu, w któym zdradził, czego możemy spodziewać się na najnowszej, 15. płycie Ministry pt. "Moral Hygiene".

Lider formacji stwierdził, że muzycznie to po prostu to samo, stare rzemiosło, które przez ostatnie 30-40 lat ulegało progresywnej zmianie. Jeśli chodzi o warstwę liryczną następcy "AmeriKKKant":

Poruszyliśmy wszystkie zagadnienia - od pandemii, przez zmiany klimatyczne, po obecną sytuację polityczną. I nie chodzi mi tyle o polityków, co o rosnących tendencjach faszystowskich na całym świecie i w różnych krajach. Dużo takich życiowych tematów.


Na początku lipca ukazał się pierwszy singiel z albumu zatytułowany "Good Trouble". Piosenka była inspirowana protestami Black Lives Matter z 2020 roku i działaniami nieżyjącego już kongresmana Johna Lewisa. Klip zawiera próbki nagrań z zeszłorocznych demonstracji w Los Angeles, które zostały nagrane przez Jourgensena i jego partnerkę Lizę Walton. Na "Moral Hygiene" znajdziemy również wydany wiosną 2020 singiel "Alert Level".

"Moral Hygiene" został nagrany w domowym studiu Jourgensena,  Scheisse Dog Studio. Wszystkie utwory zostały napisane przez Ala, natomiast w roli muzyków sesyjnych wystąpili: Jello Biafra [LARD, Dead Kennedys], Billy Morrison [Billy Idol, Roayl Machines], Cesar Soto [Man The Mute], John Bechdel [Killing Joke, Fear Factory], Roy Mayorga [Stone Sour, Soulfly, Nausea], Paul D'Amour (Tool, Feersum Ennjin), Arabian Prince (N.W.A.) oraz muzyk grający na sitarze, Flash.