logo
Newsy
Lordi
2021-08-23
Skin

7 nowych albumów od Lordi w listopadzie 2021


7 nowych albumów od Lordi w listopadzie 2021

Jak obiecał, tak zrobi. Zwycięzca 51. Konkursu Piosenki Eurowizji zespół Lordi potwierdza, iż tej jesieni kapela wyda nie jeden, nie dwa, ale aż siedem nowych albumów.

Płyty wejdą w skład zapowiedzianego w przeszłości boxu o nazwie "Lordiversity". Finowie postawili sobie za cel, aby każdy krążek obracał się w okół innego gatunku muzycznego. Tym samym Lordi nagrał muzykę w klimatach: hard rock, disco, rock progresywny, heavy metal, AOR, thrash/speed metal oraz industrial metal. Poniżej dokładne tytuły albumów:

  1. Skelectric Dinosaur
  2. SuperFlyTrap
  3. The Masterbeast From The Moon
  4. Abusement Park
  5. Humanimals
  6. Abracadaver
  7. Spooky Sextravaganza Spectacular

Frontman zespołu, Mr. Lordi, komentuje, że tydzień po tym, jak została przerwana trasa koncertowa promująca ostatni album "Killection" z 2020 r., zespół zdał sobie sprawę, że trzeba jakoś wykorzystać dodatkowy, wolny czas. Wokalista nie chciał jednak nagrać zwykłego krążka:

Według mnie najnudniejszą rzeczą, jaką moglibyśmy zrobić po "Killection" to nagranie kolejnego podstawowego albumu Lordi. Bardzo spodobała mi się różnorodność stylów pisania, nagrywania i produkcji na "Killection", ale innym nudnym pomysłem byłoby nagranie drugiego takiego krążka. Ponieważ „Killection” jest fikcyjnym albumem kompilacyjnym z fikcyjnego katalogu, który nie istnieje, pomyślałem, że jedyną rzeczą, która może to przebić jest nagranie i wydanie całego, fikcyjnego katalogu. Do Halloween 2021 ten fikcyjny katalog nie będzie już fikcyjny. On już faktycznie będzie istniał… przynajmniej w większości. Moim pierwotnym pomysłem było wydanie dziesięciu albumów, ale wytwórnia nazwała to szaleństwem.

Premiera "Lordiversity" wypada 26 listopada 2021 r. W sieci dostępny jest singiel "Believe Me" utrzymany w klimacie disco rodem z Abba, Kiss, czy Bee Gees.