logo
Newsy
Rock na Bagnie
Moskwa
2022-12-20
Skin

40. urodziny zespołu Moskwa na Rock na Bagnie 2023


40. urodziny zespołu Moskwa na Rock na Bagnie 2023Foto: materiały prasowe

Organizatorzy Rock na Bagnie ogłosili kolejnego wykonawcę. Tym razem skład bagiennego festiwalu uzupełniła kolejna legenda polskiej sceny punk rock, zespół Moskwa. W przyszłym roku grupa będzie świętować swój okrągły jubileusz (40-lecie). Z tej okazji kapela zagra urodzinowy koncert w towarzystwie gości specjalnych. Przy okazji będzie to też czwarty w historii występ Moskwy na Rock na Bagnie.

Moskwa powstała w 1983 r. i już rok później wraz m.in. z zespołami: Siekiera, Piersi, Prowokacja, Madame, KAT czy innym jubilatem obchodzącym w przyszłym roku swoje urodziny na na naszym festiwalu - Fortem BS - zawojowała jarocińską scenę. Od tamtego czasu zespół zagrał setki koncertów, wydał 7 płyt a przez jego szeregi przewinęli się tacy znani muzycy jak m.in.: Darek “Maleo” Malejonek, Tomasz ”Gogo Szulc” Kożuchowski i Piotr "Stopa” Żyżelewicz

Od samego początku Moskwie dowodzi Paweł "Guma” Gumola, który o przygotowywanym jubileuszowym koncercie powiedział:

Chcemy, aby ten koncert był opowieścią o nas samych, a zobrazują to utwory, które najbardziej lubimy i które w jakiś sposób nas uformowały a są też utworami z czterdziestolecia Moskwy najbardziej rozpoznawalnymi.

Urodzinowy koncert uświetnią też zaproszeni przez zespół goście: "Jakób” z The Corpse i „Peter” z Human Rights, natomiast w sali kinowej Goniądzkiego Ośrodka Kultury zaprezentowany będzie wyjątkowy film zrealizowany podczas wyjazdów koncertowych, prób zespołu, posiedzeń towarzyskich, rozmów o utworach i historii ich powstawania oraz różnych anegdotach związanych z życiem kapeli. Prezentacja filmu połączona będzie ze spotkaniem z członkami zespołu.

Rock na Bagnie 2023 - data, line-up, bilety

XIII Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2023 na plaży nad Biebrzą w Goniądzu. Do końca grudnia obowiązuje cena 170 PLN za pełny karnet. Aktualny skład w osobnym wpisie.

*tekst powstał na bazie podesłanych materiałów