logo
Newsy
Metal Mine Festival
2023-02-06
Skin

4 nowe ogłoszenia na Metal Mine Festival 2023


4 nowe ogłoszenia na Metal Mine Festival 2023Foto: Facebook / Metal Mine

Organizatorzy festiwalu Metal Mine ogłosili cztery kolejne zespoły, które wystąpią podczas 5. edycji imprezy - 2 zagraniczne oraz 2 z naszego podwórka. Tym razem skład uzupełnili:

Karg 

Muzyczny konglomerat z Austrii po raz pierwszy zawita do Polski. Kapela łączy atmosferyczną odmianę black metalu z post-rockiem i shoegaze’owym klimatem wypełniony histerycznym wokalem Michaela z Harakiri for the sky

Karg posiada na swoim koncie multum wydawnictw, a ostatnie zatytułowane “Resignation” ukazało się w 2022 r.

Heretoir 

Grają niezwykle melancholijny i atmosferyczny post-black metal. Do tej pory grupa z Niemiec wypuściła dwa longplay'e: imienne “Heretoir” (2011) oraz jego następcę, “The Circle” (2017). Kapela powróci do naszego kraju po blisko 6 latach. 

Już niebawem, bo 10 lutego 2023, Heretoir wypuści zremasterowaną wersję swojego debiutu.

Besides

Zespół powstał w 2011 roku i w zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Rodzimy kwartet, grający niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show - Must Be The Music, zdobywając główną nagrodę w ósmej edycji programu.

W 2020 roku Besides wydało koncept-album "Bystanders”, na którym znalazło się osiem utworów instrumentalnych inspirowanych historiami więźniów Auschwitz i losami mieszkańców okolicznych ziem, żyjących w cieniu obozu podczas II wojny światowej.  

Jarun 

Bardzo dobrze znana nazwa w polskim undergroundzie, czego dowodem są regularne koncerty oraz obecność na festiwalach. Zespół łączy w swojej muzyce autorską wizję progresywnego black metalu, a ich twórczość porównywana jest do dokonań takich zespołów jak Drudkh, Negură Bunget czy rodzimego Thy Worshiper

Dyskografię Jarun zamyka wydany w 2021 krążek “Rok spokojnego słońca”.

Metal Mine Festival 2023 - data, line-up, bilety

Piąta edycja Metal Mine Festival odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia 2023 w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Informacje o aktualnym line-upie oraz biletach w osobnym wpisie.