logo
Newsy
Finał WOŚP
2022-01-10
Skin

Karaś/Rogucki, Król oraz Tabu na 30.Finale WOŚP w Warszawie


Karaś/Rogucki, Król oraz Tabu na 30.Finale WOŚP w WarszawieFoto: facebook.com/karasrogucki

W najnowszym epizodzie “Zaraz Będzie Ciemno” - audycji prowadzonej przez Jurka Owsiaka - poznaliśmy kolejnych artystów, którzy zaszczycą nas swoją obecnością podczas Jubileuszowego Koncertu 30. Finału WOŚP. Skład uzupełniają: duet Karaś/Rogucki, Król oraz formacja Tabu.

Projekt Karaś/Rogucki - tworzony przez Kubę Karasia (produkcja muzyki, aranżacja) oraz Piotra Roguckiego (wokal, teksty) - powstał po zawieszeniu działalności macierzystych formacji artystów: odpowiednio The Dumplings oraz Coma. W 2019 roku ukazał się debiutancki numer zespołu będący coverem utworu T.Love "1996". Kawałek został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii "Najlepsze nowe wykonanie". W tym samym roku ukazał się również pierwszy oryginalny utwór "Bolesne strzały w serce", do którego powstał teledysk w reżyserii Przemka Dzienisa. Singiel promował album “Ostatni bastion romantyzmu” wydany w 2020 r.

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Jego muzyczna kariera rozpoczęła się od występu w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR. Szerszej publiczności dał się poznać dzięki solowym albumom, a pierwszy z nich zatytułowany “Nielot” ukazał się w 2014 roku. W kolejnych latach Król wydał następujące płyty: “Wij” (2015), "Przez Sen" (2016), “Przewijanie na podglądzie” (2018), ”Nieumiarkowania” (2019) oraz najnowszy “Dziękuję” (2021). Rok 2020 można zapisać jako szczególny w karierze Króla, ponieważ nie tylko został on nagrodzony Paszportem POLITYKI oraz Fryderykiem, ale także wraz z Darią Zawiałow oraz Igo objął kierownictwo nad projektem Męskie Granie Orkiestra 2020.

Zespół Tabu to wieloletni przyjaciele Fundacji WOŚP. Kapela zaliczana jest do ścisłej czołówki polskiego reggae, zaś koncerty okraszone są żywiołowymi rytmami w akompaniamencie iście rozbudowanej sekcji dętej. Muzycy bardzo dobrze odnaleźli się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, na którym wystąpili już w sumie pięciokrotnie. Ponadto zespół zamykał w 2020 roku Najpiękniejszą Domówkę Świata. Do dziś Tabu wydał pięć albumów studyjnych, natomiast utwory “Jak dobrze Cię widzieć”, “Nie chcę umierać”, “Sarny”, czy roztańczona “Kasia” to już koncertowe must be.

30. Finał WOŚP - data, line-up

30. Finał WOŚP odbędzie się się 30 stycznia 2022 roku. Temat nadchodzącego wydarzenia brzmi: "Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.

Jak co roku sercem Finału będzie Warszawa oraz towarzyszące imprezie koncerty pod Pałacem Kultury i Nauki. To właśnie tam oraz w finałowym studio powstaną sceny, na których wystąpią zaproszeni goście. Aktualny line-up znajdziecie tutaj. Impreza nie jest biletowana. Wkrótce kolejne informacje.